[ Skočit na obsah | Skočit k navigaci ]


Mateřská škola KAŠTÁNEK

 

MATEŘSKÁ ŠKOLA KAŠTÁNEK STAROVICE

Více informací naleznou rodiče a přátele MŠ Kaštánek na webových stránkách:

www.mskastanek.webnode.cz

 

Mateřská škola Kaštánek Starovice se nachází v uprostřed obce Starovice. Kromě vinařské tradice se obec může pyšnit krásnou kaštanovou alejí, na jejímž základě vzniklo v roce 2012 přízvisko mateřské školy „Kaštánek“.  Jedná se o dvoutřídní mateřinku s věkovým rozložením 3 až 6 let a kapacitou 54 dětí.

 

Nově zrekonstruovaná Mateřská škola je umístěna v přízemní a podkroví budovy s přiléhajícím dvorem a velkou zahradou. Budova je vybavena dvěma prostornými hernami, jídelnou, šatnou, hospodářskou místností - kuchyňkou, sociálním vybavením pro děti i dospělé, ředitelnou a skladem na pracovní pomůcky.

 

Prostorná školní zahrada umožňuje realizaci aktivních činností především v letních měsících. Ke hře dětí slouží vydlážděný dvůr a zatravněná plocha s hracími prvky – houpačky, zahradní domečky, prolézačky a pískoviště.

 

Pracovní náplň mateřské školy Kaštánek Starovice má  utvrdit názor veřejnosti, že i venkovská mateřská škola se může stavět na úroveň městských škol a nabídnout tak stejně kvalitní vybavení a předškolní přípravu všech dětí. Každý prožitý den v mateřské škole by měl být pro dítě radostnou událostí, příjemnou zkušeností a zdrojem dobrých základů do života.

Identifikační údaje školy

 

Zřizovatel:

Obec Starovice

Název školy:

Mateřská škola Kaštánek Starovice,

okres Břeclav

Právní forma organizace:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou

Adresa:

Starovice 36, 693 01

Telefon:

                    Tel.: 601 103 384 (ředitelka)

727 814 919 (horní třída)

727 870 684 (spodní třída)

E-mail:

reditelna@msstarovice.cz

Provozní doba:

6:30 – 16:15 hod.

Ředitelka:

Bc.Zdeňka Kadlecová

Kapacita školy:

54 dětí