[ Skočit na obsah | Skočit k navigaci ]


Otevření hranice, spojené s ošetřením stromů a drakiádou

V sobotu 27.10.2012 jsme pro Vás připravili zajímavé odpoledne spojené s otevřením katastrální hranice, výsadbou a šetřením stromů a drakiádou pro děti.

Celá akce navazuje na loňskou úspěšnou výsadbu stromořadí, které se zúčastnila více jak stovka našich občanů. Už vloni jsme si řekli, že celé dílo dokončíme stavbou altánku s posezením pro všechny pocestné a cyklisty, kteří tudy chodí a jezdí. A aby bylo místo zajímavější rozhodli jsme se zde zbudovat na hranici obou katastrů strážní budku se závorou, která bude dělit město od vesnice a tuto sobotu proběhne slavnostní otevření hranice.

Slavnostní otevření hranice. Slavnostní otevření hranice bude recesistickou akcí, kterou zahájíme společným pochodem ve vesnickém stylu. Proto kdo nás budete chtít podpořit, zvolte jakékoliv oblečení připomínající venkov, případně i různé doplňky, domácí zvířata a transparenty a uskutečníme pochod na hranice, kde se potkáme s měšťáky. Sraz pochodníků bude 13:40 v horní zatáčce na polní cestě, odkud zahájíme pochod. 

Ošetření a výsadba stromů. Po slavnostním otevření hranice provedeme ošetření vloni vysazených stromů a podsazení 11 stromů, které se nám neujaly.

Nakonec kolem 15-té hodiny uskutečníme drakiádu pro děti, která bude doplněna o dvě soutěže o nejhezčího po domácku vyrobeného draka a o nejvýše létajícího draka.

Po celou dobu bude pro návštěvníky připraveno občerstvení formou opákání špekáčků na připraveném táboráku a zahřívat se budeme čajem a svařákem, případně si každý může vzít i svoje "zahřívátko".

Na Vaši návštěvu se těší obec Starovice, město Hustopeče a organizátoři TJ Sokol.