[ Skočit na obsah | Skočit k navigaci ]


Turistické zajímavosti

Obcí Starovice a jejím okolím prochází síť Moravských vinných stezek, při jejímž projíždění se můžete těšit  krásou jižní Moravy. Stezky vznikly nedávno a pro turisty jsou krásným spojením všeho, co Vám může náš kraj nabídnout.

Přes naši obec vede trasa Velkopavlovické vinné stezky, která začíná v Popicích a vede přes Starovice – Hustopeče – Starovičky – Velké Pavlovice – Bořetice – Vrbice – Kobylí – Brumovice – Morkůvky – Klobouky u Brna a končí v Krumvíři. Cyklostezka vede většinou po asfaltové polní cestě a nebo po veřejných komunikacích. Při jízdě z Popic do Starovic se můžete kochat nádherným výhledem na jihomoravskou krajinu, kdy máte před sebou, jako na dlani vrcholky Pálavy, které jsou dominantou v této části kraje.

Pálava

Před Pálavou se slévají řeky Jihlavy, Svratky a Dyje do Novomlýnských nádrží, které jsou vyhledávaným místem pro letní dovolenou a rybaření. Při projíždění Velkopavlovickou stezkou v okolí naší obce se Vám dále nabízí výhledy na typické a charakteristické plodiny jižní Moravy, a to vinohrady a meruňkové sady.

Meruňkové sady

Při sjezdu z teras vysázenými meruňkovými sady a vinohrady Vás přivítá horní konec obce krásným přírodním amfiteátrem vysázeným stoletými kaštany, které byly vysazeny v roce 1908 na počest šedesáti let vlády císaře France Josefa I. Kdo odbočí při vjezdu do obce u turistické mapy mimo trasu vinných stezek, může si projet  sklepní zástavbu, která byla vybudována již původním německým obyvatelstvem.

Sklepy

Bohužel nedodržení urbanistického stylu při rekonstrukcích jednotlivých sklepů narušilo tento jedinečný sklepní útvar.
Při pokračování po turistické značce vjíždíte dále do obce. Každému, kdo navštíví naši obec dále doporučuji pokračovat mimo trasu dále do obce a prohlédnout si náves, které vévodí kostel s farou.

Kostel

Dále jsou na návsi k vzhlédnutí barokní sochy svatého Antonína a Immaculáty. Navíc se na návsi můžete občerstvit v místním hostinci, ve kterém natáčel režisér Dušen Klein film Svatba na bitevním poli, v hlavní roli s Bolkem Polívkou.

Bolek Polívka při natáčení

Po projížďce obce se vrátíte na původní trasu Velkopavlovické vinné stezky, která pokračuje dále do Hustopečí.
Tato trasa zapadá a navazuje na celou síť vinných stezek, které se klikatí přes celou jižní Moravu od Znojma až po Uherské Hradiště.