[ Skočit na obsah | Skočit k navigaci ]


Turistika "Dalešická přehrada"

sobota 4.května 2019 odjezd v 8.00 hod. od kostela

Jednodenní zájezd pro všechny milovníky turistiky, krásné přírody a dobré zábavy.

Délka pěší trasy 8,2 km, terén až na cca 50 m umožňuje jízdu s kočárkem. Děti do 12 let musí mít zajištěný doprovod plnoleté zodpovědné osoby. Volte vhodnou obuv, pláštěnky, velkou svačinu, dostatek tekutin, kapesné na suvenýry (hlavně v Dalešickém pivovaru) a hýření v hostincích.

Cena zahrnuje dopravu autobusem a lístek na loď. Placení proběhne již při cestě tam.

Dospělí 300Kč, člen Sokolu Starovice 200Kč (k tomu se bude vybírat 100Kč jako členský příspěvek na rok 2019), děti do 18-ti let 150Kč

Stručný popis trasy: Autobusem vyjedeme ze Starovic na čas a stejně rychle jako "šikenzen". Za hodinu a 23 minut dorazíme k hrázi Dalešické přehrady odkud je krásný výhled. Minimálně v 9:45 hod. se musíme dostavit do přístaviště a v 10:00 hod. vyplouvá loď do Třesova (trvání 45 min., občerstvení na palubě) kde vystoupíme. Pěší trasa vede chvíli po silnici přes most do Stropešína a potom lesy, poli do Dalešic. Půjdeme neznačenými lesními cestami kolem přehrady, mravenčí rezervací, budeme míjet skalní vyhlídky vysoko nad vodou a zříceninu hradu Čalonice (pár zdí). Výlet bude zakončen v obci Dalešice, resp. Dalešickém pivovaru známého z filmu Postřižiny. Jídlo si můžete dát v restauraci pivovaru nebo grilované speciality na jeho zahrádce. Další hospoda v obci se jmenuje Stodola (zvládne obědy pro 10-15 strávníků).

Předpokládaný návrat do Starovic bude kolem 18:00 hod.

Rezervaci míst hlaste u Martiny Štýblové na tel: 608 069 588

Další informace k výletu poskytne Vilém Barák na telefonu: 602 553 550.

Na výletě se budou vybírat roční členské příspěvky Sokolu Starovice.

Na Vaši účast se těší organizátoři TJ Sokol Starovice.